Gracjan Różański jest magistrem dietetyki, absolwentem Collegium Medicum w Bydgoszczy – uczelni, na której obecnie pracuje poświęcając się badaniom oraz nauczaniu m.in. przyszłych dietetyków.
Aktualności
W przebiegu wielu chorób układu sercowo-naczyniowego pomoc dietetyka może okazać się nieoceniona. Żywienie odgrywa dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu serca oraz utrzymaniu naczyń w prawidłowym stanie.
Pęcherzyk żółciowy pełni bardzo istotną rolę w metabolizmie tłuszczów. Zagęszcza i magazynuje produkowaną przez wątrobę żółć, która umożliwia trawienie tłuszczów.
Hormony tarczycy wpływają istotnie na funkcjonowanie całego organizmu, w tym na metabolizm. Z tego względu zaburzenia pracy tarczycy charakteryzują się wieloma zróżnicowanymi objawami.
Wątroba jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. pozwala ona metabolizować toksyny, które dostały się do ustroju, ale pełni także wiele innych funkcji, jak np. magazynowanie niektórych witamin czy zapasowego materiału energetycznego.
Często słyszymy, że każdy z nas jest zmęczony, lecz nie oznacza to, że musimy akceptować zmęczenie. Zmęczenie może być objawem wielu chorób, m.in. cukrzycy, depresji, zaburzeń odżywiania czy nowotworów.
Żywienie jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na zdrowie, zarówno negatywnie, jak i pozytywnie. Dietetyk dzięki swojej wiedzy, przeanalizuje Twoje nawyki żywieniowe i będzie wspierał Cię, by Twoja dieta działała wyłącznie pozytywnie.
Dietetyk to specjalista w dziedzinie żywienia z wyższym wykształceniem medycznym. Swoją wiedzę przekłada na wsparcie lub prowadzenie terapii poprzez wykorzystanie odpowiednich produktów spożywczych.
Badanie spiroergometryczne czyli wysiłkowe badanie sercowo-płucne (CPET lub CPX z ang. cardiopulmonary exercise testing), stanowi jedną z najlepszych ilościowych i jakościowych, metod kompleksowej oceny czynnościowej (fizjologicznej) odpowiedzi organizmu na wysiłek fizyczny.